Rehabilitacja po rekonstrukcja więzadeł krzyżowych stawu kolanowego - Gdańsk JTmed

Na pierwszej wizycie fizjoterapeuta przeprowadza badanie i w zależności od stanu chorego proponuje terapię. Najczęściej rozpoczyna się od ćwiczeń czynno-biernych, ćwiczeń izometrycznych, masażu i mobilizacji rzepki połączonych z zabiegami fizykalnymi na przykład krioterapii, lasera, pola magnetycznego niskiej częstotliwości. Najefektywniejszy kosztowo jest preferowany przez klientów naszej firmy "pakiet 5x" - koszt 600 zł obejmujący potrzebne dobierane za każdym razem indywidualnie ćwiczenia połączone z zabiegami fizykalnymi mającymi na celu zmniejszenie dolegliwości bólowych, obrzęku oraz edukację pacjenta trwającą ponad godzinę dziennie przez 5 dni.

Rozpoczęcie rehabilitacji po artroskopii stawu kolanowego

Zalecane rozpoczęcie zabiegów już w drugim- trzecim tygodniu po zabiegu artroskopii stawu kolanowego. Możliwe 5 dni w tygodniu w dogodnych porach dla chorego w godzinach 8-20 poniedziałek - piątek.

Najczęściej wybierany przez pacjentów schemat wizyt to 3x w tygodniu!

Czas trwania rehabilitacji kolana

W zależności od wyznaczonego wspólnie z pacjentem celu terapii opieka nad chorym może trwać nawet 9-12 miesięcy - by doprowadzić do poziomu zawodowego sportowca. Od około 3 m-ca po zabiegu proponujemy zajęcia 1x w tygodniu z wykonywaniem pomiędzy sesjami ćwiczeń wg instruktażu w domu ze stopniowym zwiększaniem obciążeń i trudności ćwiczeń oraz wprowadzaniem elementów zwłaszcza preferowanych przez klienta dyscyplin sportu.

Konsultacja specjalisty

Na każdym etapie usprawniania możliwa konsultacja specjalisty lekarza rehabilitacji zwłaszcza przy chorobach współistniejących, komplikacjach po zabiegu ortopedycznym czy powikłaniach w trakcie prowadzonej terapii.

Kontakt

Masz pytania? Napisz lub zadzwnoń!

Adres

Kartuska 149/3
80-137 Gdańsk

Pracujemy

PON-PT 8:00 - 20:00